Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Krajina ve stínu

26.11.2020 | 19:00

70Kč – 100Kč

Krajina ve stínu režiséra Bohdana Slámy je kronikou lidí a jedné malé vesnice v pohraničí vláčené dějinami třicátých, čtyřicátých a padesátých let minulého století.

Hrdinové filmu čelí nacismu i komunismu, každý z nich se s jejich přísliby a hrůzami vyrovnává jinak. V popředí příběhu pak stojí osud jedné rodiny, na kterou předválečná doba, válka i události po válce dopadají vždy plnou silou.
Život ve vsi probíhal vždy v pospolitosti, v těžkých pohraničních podmínkách bylo pro všechny důležité zasadit, sklidit, přežít zimu a vychovat děti. Pak ale přichází doba, kdy je nutné si vybrat, kdo je Rakušan, Němec a kdo je Čech. Najednou je potřeba zvolit, kdo z celoživotních sousedů je spojenec a kdo je vlastně nepřítel. Do každodenního života lidí zasáhla historie a s ní také bezpráví, lidské slabosti a násilí. Ze sousedů se v takovém okamžiku mohou stát i vrazi. Marie je Češka, její muž je ale pevně spjatý s místní půdou a vždy byl Němec. Mají chalupu, pole, vychovávají syna a snaží se žít podle toho, co je správné. Nejdříve sledují rostoucí vzájemnou nenávist lidí ve vsi, aby pak zloba dopadla i na ně samotné. (Bontonfilm)

hrají: Magdaléna Borová, Stanislav Majer, Csongor Kassai, Barbora Poláková,
Pavel Nový, Petra Špalková a další

uvádí: Lukáš Jirsa | hosté: tvůrci filmu

Podrobnosti

Datum:
26.11.2020
Čas:
19:00
Cena:
70Kč – 100Kč
Rubrika Akce:

Místo konání

Městská knihovna, velký sál
Mariánské náměstí
Praha 1,